Главная Регистрация Вход

Форма входа

Логин:
Пароль:

Меню сайта

07 Апр 2013 20:19

Поиск

Каталог статей

Главная » Каталог статей » Разное

Міста і селища Запоріжжя

print
м. Кам’янка-Дніпровська (Кам’янсько-Дніпровський р-н)

Засноване в середині XVIII ст. Колись поблизу міста розташовувалася столиця скіфської держави. На початку IV ст. до н. е. на цих землях майже одночасно виникало понад 100 скіфських поселень, що групувалися навколо городища. Сьогодні найкраще вивченими є розкопані 1900 р. Кам’янське та Лисогірське городища.

Курганний могильник Солоха

Недалеко від міста, у с. Велика Знам’янка, розташовані інші скіф­ські пам’ятки — курганні могильники Солоха та Мамай.

Музеї:

Кам’янсько-Дніпровський історико-археологічний музей: вул. 9 Травня, 1; тел. (06138) 2-23-66.

с. Карла Маркса (Бердянський р-н) - села Запорожья

Відоме залишками Захар’ївської фортеці. Вона входила до складу Дніпровської лінії — так називалася сукупність семи фортець, зведених 1770 р. для захисту Новоросійського краю та Запоріжжя від татарських нападів. Фортеці були розташовані від Дніпра до Азов­ського моря й проходили лінією через увесь Кримський Степ: Оле­ксандрівська, Микитинська, Григор’євська, Кирилівська, Олексіїв­ська, Захар’ївська та Петровська (Святого Петра). Після приєднання до Росії Кримського ханства 1793 р.

Дніпровська лінія втратила своє стратегічне значення й була зруйнована, окрім двох найбільших фортець — Олександрівської та Петрівської, але й ті вважалися військовими об’єктами лише до часів Катерини II.

Приморський район

Ландшафтний заказник «Оби­тічна коса»

Піщана коса, що заходить в Азов­ське море, розділяючи його на Обитічну та Бердянську затоки. На 36-кілометро­вій косі 1980 р. було засновано ландшафтний заказник загальнодержав­ного значення. Його площа — 88,63 км2. Представлено степову рослинність. У заповіднику мешкають понад 100 видів птахів, 70 видів риб, 20 видів ссавців.

Каховське море (поблизу с. Приморське)

Орнітологічний заповідник «Великі й Малі Кучугури»

Великі й Малі Кучугури являють собою найвищі піщані утворення надзаплавної тераси р. Конки. Після заповнення водосховища Кахов­ської ГЕС вони перетворилися на ланцюг островів. 1974 р. тут було відкрито орнітологічний заказник загальнодержавного значення площею 4 км2. На островах гніздяться численні види птахів: ремез, іволга, дикі качки та гуси, сірі й білі чаплі, лисухи, золотаві щурки та ін. Крім того, в мілководді заказника нерестяться різноманітні види риби.

1953 р. експедиція Інституту археології АН УРСР знайшла на островах залишки поселення, що існувало тут приблизно в XIV—XV ст. Походження достеменно не відоме, але вчені вважають його татарським.

с. Терпіння (Мелітопольський р-н)

Розташоване на правому березі р. Молочна. 1802 р. його заснувала громада тамбовських духоборів, яких згідно з царським наказом переселили до Мелітопольського повіту. Село назване в пам’ять про стійкість духоборів, яких тривалий час переслідувала православна церква.

Пам’ятки:

Історико-архітектурний заповідник «Кам’яна могила»: тел. (06142) 7-72-60, 9-76-60.

Був заснований 12 лютого 1986 р. Кам’яна могила являє собою гору периметром майже 3 км та висотою близько 12 м, котра складається з близько 3 тис. каменів різних розмірів, гротів, впадин і тріщин. За припущенням дослідників, це диво природи утворилося на місці величезного давнього гейзера чи грязьового вулкана, що припинив свою діяльність близько 5 млн років тому. Перші повідомлення про цю пам’ятку датуються 1778 р. На початку XX ст. археологи вивчали таємничі знаки на стінах гротів та кам’яних плитах. Тут зустрічається близько 3 тис. різноманітних зображень, вік яких сягає понад 10—14 тис. років: бики, коні, олені, людської ступні, рибацьке приладдя, давні літери тощо.

Мелітопольський район

Державний заказник «Старобердянське лісництво»

Розташоване на лівому березі р. Молочна. Засноване І. Корнісом. Першими посадженими деревами були дуб, акація, клен, бересток, осика. 1859 р. на базі цієї плантації організували Бердянське на­вчальне степове лісництво, яке працювало до 1871 р. 1879 р. керівництво зразковим степовим лісництвом перейшло до лісовода П. Савицького, котрий займався науковою роботою, збудував метеорологічну станцію та музей. 1867 р. лісництво здобуло бронзову медаль Усе­світньої паризької виставки за колекцію деревних порід. Тут починав свою наукову діяльність Г. Висоцький.

Сьогодні на берегах р. Молочної ростуть такі рідкісні види, як черемшина віргінська, софора японська, бундук, троянда індійська, маклюра помаранчева, форзиція, айлант, каркас («залізне дерево») — усього понад 150 порід. Фауна теж багата: дикі вепри, зайці, лисиці, білки, лосі, косулі, куниці, борсуки, єнотоподібні собаки та ін. Птахів налічується понад 50 видів: дрозди, жайворонки, іволга, сорокопуд, вухаста сова, снігурі та найменша пташка України — жовто­головий корольок.

Запорізька область - новини
Категория: Разное
Просмотров: 198

posuda.cn.ua - Посуда и техника для кухни в Чернигове

*Правила использования каталога статей сайта Ogoloshennya.pp.ua